ANALOG(CCTV) VE İP(İPTV) KAMERA SİSTEMLERİ - www.frekansendüstriyel.com

İçeriğe git

Ana menü:

ANALOG(CCTV) VE İP(İPTV) KAMERA SİSTEMLERİGüvenlik Çözümleri (CCTV) 
Kamera ile kapalı devre gözetleme ve güvenlik sistemlerinin genel adı CCTV (Closed-Circuit TeleVision) olarak geçmektedir. CCTV sistemlerinin esası; belirli bir bölgede yayın yapan kamera görüntülerinin sınırlı sayıda izleme ekranına ulaştırılmasıdır.

Şehirleşme, artan suç oranı ve güvenlik kaygıları CCTV sistemlerine rağbeti arttırdı. Türkiye'de kapalı devre güvenlik kamera sistemleri pazarı her yıl %20 artarak büyüyor. Dünya'daki kamera sayısının 50 milyon civarında olduğu tahmin ediliyor. Sokakta, evde, okulda, mağazada, bankada ve artan bir yaygınlıkla her tarafta CCTV sistemlerini daha çok görür hale geldik.

Metrobil, ev veya işyeri güvenliği için gerekli kapalı devre kamera çözümünün tespiti için öncelikle, mahalde bir keşifte bulunmakta ve istenilen güvenlik kriterleri oluşturulmaktadır. Ortaya çıkan sonuç raporuna göre güvenlik sistemi teknolojilerine karar verilmekte, sistem montajı yerinde yapılmakta, sistemin etkin kullanımı için eğitim verilmekte ve yaygın servis ağımız ile de hızlı arıza destek ve bakım hizmeti verilmektedir.
CCTV sistemleri; kameralar, lensler, çoklayıcılar, monitörler, kaydediciler ve aksesuarlardan oluşmaktadır. Çok sayıda kameranın bulunduğu ve 24 saat esasına göre kritik izlemenin yapıldığı durumlarda, izleme görevini etkinleştirmek için 'video monitoring' uygulamaları kullanılmaktadır. Buna göre 'image processing' teknolojisi ile, istenmeyen durumlar (görüntünün engellenmesi, yasak bölgede hareket algılaması, sinyal kaybı, görüntü kalitesinin bozulması) ortaya çıktığında otomatik uyarılar ve raporlar üretilmektedir.
İstenilen güvenlik koruma türüne göre farklı kamera teknolojileri kullanılmaktadır. Gece / Gündüz kameraları, Uzak mesafeleri yakınlaştıran veya yönlendirilebilen kameralar, periyodik tarama yapan kameralar, IR (Kızıl Ö tesi) kameralar, kablosuz veya IP kameralar.
CCTV sistemlerinin oluşturduğu görüntüler kablolu veya kablosuz olarak görüntü izleme ve kayıt merkezine iletilir. Burada Dvr kayıt cihazı ile bir taraftan görüntüler izlenmek üzere ekranlara iletilmekte, diğer taraftan ise, var olan depolama kapasitesine göre görüntüler kayıt edilmektedir. Kayıt sisteminin internet bağlantısı ile, görüntülerin kişiye özel veya internete açık olacak şekilde internet üzerinden yayını yapılabilmektedir.İp Kamera Çözümleri(IPTV)
Gözetim ve güvenlik amacı ile lokasyonların aynı networkden veya uzaktan izlenmesini sağlayan , kendi başına çalışabilecek şekilde tasarlanmış,gelişmiş network özelliklerine sahip kameralara IP kamera denmektedir.( Aynı zamanda bu kameralara network kamera denilmektedir.) CCTV kameraları ile aynı özelliklere sahip olmakla beraber, özellikleri itibarıyla bir kamera kasası içine yerleştirilmiş küçük bir PC gibi de düşünülebilir. IP Kameralar, CCTV kameralardan farklı olarak her türlü network ortamına, kablolu veya kablosuz olarak doğrudan ve kolaylıkla adapte edilebilirler. IP Kameralar, kablolu networke CAT5 ve CAT6 kablo ve RJ45 konnektörle ile en yakındaki switche, kablosuz networke ise en yakın erişim noktasına kablosuz netwok endüstri standardı olan Wİ-Fİ (802,11b/g )ile kablosuz şekilde bağlanabilmektedir.

Neden IP Güvenlik ve Gözetim Sistemi ?

IP Kamera ve video sunuculardaki gelişmeler, konvansiyonel CCTV sistemlerindeki yeni bir kavramın oluşmasını sağlamıştır. Network CCTV. TCP/IP’nın hız, ekonomi esneklik ve uyumluluk avantajları ile güvenlik amaçlı video teknolojisi yeniden tanımlanmış ve aşağıda özetle verilen büyük avantajlar sağlamıştır. IP tabanlı gözetim ve güvenlik sistemleri tek bir kameradan başlayıp yüzlerce hatta binlerce kameraya kadar genişleyebilir.Tüm kameralar birbirinden bağımsız konfigüre edilerek, tamamının aynı veya farklı hızlarda ve görüntü kalite seviyelerinde video sağlamaları ve kayıt etmeleri sağlanabilir. Konvansyonel CCTV ve DVR sistemlerindeki gibi 4, 9, 16 adet gibi kurulum sınırlamaları yoktur. Düşük kablolama maliyeti ve kullanım esnekliği sağlar. IP kamera ve video sunucular video, ses ve data iletişimi için cat5 ve cat6 gibi mevcut bilgisayar ağlarındaki kullanılan bakır telleri kullanır. Uzun mesafelerde Fiber bağlantı şekli planlanabilir. Kamera bağlantı öncesinde converter’lar kullanılarak Fiber bakıra çevrilerek kamerada sonlandırılabilinir. Bilgisayar ağı bulunan hemen hemen tüm binalarda hazır bulunan bu kablolar ile kolay kurulum, hızlı bağlantı , düşük maliyet ve kullanım esnekliği sağlar.

Sağladığımız Çözümler ;

› Network / IP Kameralar

› Sabit IP Kameralar

› Sabit Dome IP Kameralar

› Sabit Zoomlu IP Kameralar

› Hareketli IP Kameralar

› Network Video Kaydediciler

› Network Video Sunucular

› Network Video Yönetim Yazılımları

› Kablosuz İletim Ürünleri

› Wi-fi

› Wimax

› PoE Ürünleri

› PoE switchleri

› PoE Modülleri

› Aksesuarlar

› Lensler,Kablolar,Klavye ve konsol ürünleri,Muhafazalar vs.

Bunlarla birlikte Video İçerik Analiz Sistemi ile Şüpheli İnsan Tespiti, Şüpheli Paket Tespiti,Alınan Nesne Algılama,Akıllı Sayaç özelliği gibi özellikleri de kullanma ve projelendirme imkanı bulunmaktadır.İstenmesi durumunda Yüz tanıma özelliği de projelerde kullanılmaktadır.
 
 
İçeriğe dön | Ana menüye dön